W miniony weekend w Ciechocinie odbyła się druga już edycja seminarium z cyklu „Green Economy”. Spotkanie poświęcone było zagadnieniom automatyki przemysłowej i techniki napędowej pod kątem efektywności energetycznej. W imprezie wzięły udział dwie firmy z województwa podlaskiego: mający swoją siedzibę w Lipsku TIS Group oraz Polmar z Tykocina.
„Green Economy” to projekt mający na celu propagowanie wiedzy z zakresu optymalnego doboru napędów oraz systematyczne zwiększanie dostępności rozwiązań o wysokiej sprawności energetycznej.
W ramach programu organizowane są cykliczne szkolenia i spotkania ekspertów. Tegoroczne seminarium odbyło się w dniach 7-8 października w Ciechocinie.
Wzięło w nim udział wielu przedstawicieli szeroko pojętej branży - projektanci, przedstawiciele biur projektowych i biur techniczno-inżynieryjnych, integratorzy systemów automatyki, automatycy, piony techniczne, służby utrzymania ruchu, producenci maszyn i urządzeń, a także uczniowie i studenci kierunków technicznych.
Co ciekawe, na liście prelegentów zakończonych właśnie warsztatów znalazły się dwie firmy z województwa podlaskiego: TIS Group oraz Polmar. Przedstawiciele pierwszej z nich, producenta kotłów C.O., podczas swojego wystąpienia m. in. prezentowali urządzenia pozwalające na ogrzewanie domów pelletem.
- W powszechnym przekonaniu paliwo to, z uwagi na naturalny skład i w konsekwencji niską emisję spalin, uznawane jest za jeden z najbardziej ekologicznych materiałów opałowych dostępnych na rynku – mówił Maciej Okuła z TIS Group.
I dodawał: I nie ma w tym niczego dziwnego – wszak pellet to nic innego, jak niewielkie granulki o średnicy 6-8 mm, wytwarzane z odpadów drzewnych (głównie trocin) bez jakichkolwiek sztucznych dodatków.
Oprócz samych urządzeń, producent przedstawił również dwa innowacyjne rozwiązania ułatwiające codzienną obsługę kotłów - sterownik TIS Tronic (mający m. in. za zadanie utrzymywanie zadanej temperatury czy sterowanie czasowo podajnikiem paliwa) oraz moduł sieciowy ecoNET (pozwalający na zdalne zarządzanie pracą instalacji grzewczej).
Z kolei druga z podlaskich firm, Polmar, podczas przygotowanego wystąpienia prezentowała swój sztandarowy produkt, czyli regulator ciągu kominowego Smartflow.
- Urządzenie to eliminuje wpływ czynników atmosferycznych na ciąg kominowy, co pozwala na podniesienie efektywności instalacji grzewczej oraz na zmniejszenie ilości zużywanego paliwa nawet o ponad 40% – wyjaśniał Karol Matejczuk, przedstawiciel Polmaru.
I dodawał: To zaś, oprócz generowania oszczędności dla samych użytkowników, w istotny sposób redukuje też zanieczyszczenie środowiska naturalnego.
Organizatorem II edycji seminarium z cyklu „Green Economy” była firma HF Inverter z Torunia, obchodząca w tym roku jubileusz 10-lecia swojej działalności.
Link do strony artykułu: https://wwwww.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/podlaskie-firmy-na-8222green-economy8221